Okolicei atrakcje

 • Białystok

  Stolica województwa podlaskiego, leżąca nad rzeką Białą. 32% jego powierzchni stanowią tereny zielone, leży w obszarze Zielonych Płuc Polski, w sercu Białegostoku  znajduje się park Planty z przyległym Pałacem Branickich. Miasto sąsiaduje z Puszczą Knyszyńską i Narwiańskim Parkiem Narodowym, leży w odległości ok.80km od Puszczy Białowieskiej (Hajnówka, Białowieża, Rezerwat Żubrów, trawa żubrówka). Miasto znakomitych imprez cyklicznych: Dni Sztuki Współczesnej, Jesień z Bluesem, Podlaskiego Festiwalu Krótkich Filmów Niezależnych ŻubrOFFka i wielu innych. W Białymstoku również m.in.: Szlak Dziedzictwa Żydowskiego, Opera i Filharmonia Podlaska, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, autora języka esperanto.

 • Supraśl

  Piękne miasteczko o statusie uzdrowiska (pobliskie złoża borowin), siedziba Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, prawosławnego monasteru męskiego, Liceum Plastycznego i Teatru Wierszalin; miejsce Spotkań z Naturą i Sztuką UROCZYSKO oraz Mistrzostw Świata w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej.

 • Ścieżki rowerowe

  Białystok – Kiermusy (przez Tykocin) – 27km
  Białystok – Arboretum „Kopna Góra” - 28km
  77km ścieżek rowerowych w samym Białymstoku http://www.bialystok.pl/1076-infrastruktura-rowerowa/default.aspx

 • Podlaski Szlak tatarski

  Ten szlak turystyczny prezentuje kulturę polskich Tatarów, łącząc ją z elementami innych kultur obecnych na Podlasiu. Trasa szlaku: Białystok – Sokółka – Malawicze – Bohoniki – Bobrowiki  - Krynki – Białogorce – Górka – Kruszyniany – Nietupa – Żylicze – Ciumicze – Leszczany – Supraśl, na którym my zwracamy uwagę przede wszystkim na wyjątkową, wspaniałą kuchnię tatarską: przepyszny pierekaczewnik (wielowartswowe ciasto z makiem, mięsem, serem lub jabłkami), pieremiacze (pieczone pierogi), czy cymes (zupa marchwiowa z ziemniaczanymi kluskami). 150 km niezwykłej wędrówki do najstarszych korzeni polskich Tatarów, której trasa przebiega przez malownicze tereny Puszczy Knyszyńskiej.

 • Puszcza Białowieska i Białowieża

  Ok. 70km od naszego obiektu zaczyna się Puszcza Białowieska – las, w który nie ingeruje człowiek. Dziki, dziewiczy, a w części chronionej - zupełnie inny od wszystkich znanych nam lasów. Ostatnie takie miejsce, w którym przyroda zaskakuje swoim prawdziwym obliczem.

 • Zakrynica

  Zaprzyjaźnione i sąsiadujące z Rezydencją leśne siedlisko, gdzie od kwietnia do października można gościć w komfortowych warunkach (urocze, w pełni wyposażone domki z bali) i wypocząć w przemiłym towarzystwie Właścicieli, psa Basa, kotki Malewicz, trzech kur i koguta www.zakrynica.pl